Wóycicka: zmiany w systemie emerytalnym korzystne dla budżetu


Profesor Irena Wóycicka z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową uważa, że budżet państwa zyska na przeniesieniu części składki z otwartych funduszy emerytalnych do ZUS.

W północnych Indiach rozpoczął działalność największy na świecie kompleks zakładów przetwórstwa spożywczego. Składa się z dwudziestu czterech fabryk i będzie zatrudniał ponad siedem tysięcy pracowników. Podatnicy VAT, u których w danym okresie rozliczeniowym wystąpiła nadwyżka podatku naliczonego nad należnym, mają do wyboru kilka możliwości co z nią zrobić. Mogą ją bowiem przenieść do rozliczenia na następny miesiąc lub wykazać do zwrotu na rachunek bankowy. Mają też możliwość uregulowania powstałą nadwyżką zaległych, bieżących lub przyszłych zobowiązań podatkowych. The European Commission will tell Hungary and Latvia on Wednesday that they are on track with their fiscal cutback programmes aimed at overcoming financial woes, a draft report by the European Union executive showed.Firma Holzwerk w Piszu, która w poniedziałek niespodziewanie zwolniła całą załogę, wznowiła produkcję. W piątek odbyło się też spotkanie samorządowców z potencjalnym inwestorem, który jest zainteresowany istnieniem zakładu. Sprawę komplikują jednak zaszłości prawne. Opublikowane w środę dane Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) pokazały utrzymanie dodatniej dynamiki sprzedaży detalicznej, a jej zaskakująco spory wzrost w ujęciu miesięcznym zaskoczył rynek. W efekcie coraz realniejszy staje się scenariusz zakładający systematyczną poprawę tego wskaźnika także w kolejnych miesiącach tego i przyszłego roku. Tym bardziej, że coraz bardziej będzie sprzyjać niska baza statystyczna. Zmienność ERV kursu złotego w marcu wyniosła 9,8, co oznacza kwartalny wzrost, jednak w ujęciu miesięcznym obniżyła się do 8,8 - wynika z "Monitora konwergencji nominalnej" opracowanego przez Ministerstwo Finansów.

Średnia krocząca z 3 miesięcy, która została wczoraj nieznacznie naruszona przez WIG, potwierdziła swoje znaczenie. Dziś w oparciu o nią dochodzi do odbicia na naszym parkiecie. WIG zyskuje blisko 1,5% i osiąga 37,9 tys. pkt.

MNI chce na koniec 2009 roku osiągnąć marżę EBITDA na poziomie 25-26 proc. Spółka cały czas prowadzi rozmowy z właścicielami Hyperiona mające doprowadzić do zwiększenia zaangażowania MNI w tę spółkę - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej Piotr Majchrzak, prezes MNI. Dziewięć wysoko usytuowanych osób, w tym dyrektor rosyjskiego dilera samochodów Aston Martina, zostało zatrzymanych w związku z przemytem luksusowych jachtów. Może to być największa afera przemytnicza tego typu w Rosji.

W środę rano złoty lekko osłabił się, ale w dalszym ciągu dnia może jeszcze zyskiwać, na rynku obligacji kluczowa będzie aukcja papierów długoterminowych. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie pod nadzorem warszawskiej prokuratury okręgowej prowadzić śledztwo w sprawie działania na szkodę Giełdy Papierów Wartościowych. Materiały zostały jej już przesłane - poinformował w środę PAP rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk. PKN Orlen podpisał ze spółką Lambourn umowę, na podstawie której sprzeda jej ropę naftową za 800 mln zł, a Lambourn będzie na rachunek PKN Orlen utrzymywał zapasy obowiązkowe ropy naftowej - poinformował PKN Orlen w komunikacie.Analitycy Domu Maklerskiego IDM SA, w raporcie z 10 sierpnia, podnieśli cenę docelową dla akcji Cersanitu do 15,1 zł z 13,4 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj" - poinformował IDM SA w poniedziałek. Wiceprezes NBP Witold Koziński obawia się, że zbyt silny kurs złotego wpłynie negatywnie na stan gospodarki i na konkurencyjność eksportu. Czy jest jeszcze sens myśleć o centralnym porcie lotniczym dla Polski? Niemcy już kończą budowę megalotniska pod Berlinem. Pasażerów będą tam dostarczać Poznań, Wrocław i warszawskie Okęcie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Asseco Systems ma kontrakt z Pol-Aquą


Asseco Systems wykona komplet instalacji elektrycznych, teletechnicznych i system zarządzania automatyką w obecnie budowanej siedzibie Pol-Aquy w warszawskim Wilanowie. Wartość kontraktu to 5,6 mln netto poinformowało Asseco Systems w komunikacie prasowym.

Rząd zajmie się projektem ustawy budżetowej na 2010 r.


Rząd zajmie się na wtorkowym posiedzeniu projektem ustawy budżetowej na 2010 rok. Ministerstwo Finansów prognozuje w przyszłym roku wzrost PKB o 1,2 proc., indeks wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych na poziomie 1,0 proc., a wzrost stopy bezrobocia do 12,8 proc.

Złoty mocniejszy, ale blisko oporów


Czwartkowy ranek przyniósł dalsze umocnienie naszej waluty. W efekcie doszło do naruszenia poziomu 3,95 na EUR/PLN i spadku w okolice 3,11 na USD/PLN. W dużej mierze jest to wynikiem poprawy nastrojów na rynkach akcji - w kraju "efektu PZU", a na rynkach międzynarodowych dobrych informacji, jakie napłynęły z Hiszpanii (zapowiedź dodatkowych cięć wydatków) i Portugalii (lepsze dane o dynamice PKB w I kwartale i udana aukcja 10-letnich obligacji).

Prąd zdrożeje najwyżej o kilkanaście procent


Urząd Regulacji Energetyki nie godzi się na podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych zaproponowane przez firmy sprzedające energię - zaznacza "Dziennik Gazeta Prawna".

Mocne uderzenie


Luty na rodzimym rynku walutowym rozpoczął się od silnego uderzenia. Spadku kursu euro poniżej psychologicznej bariery 4 zł. Pierwszego od stycznia 2009 roku.

tłumaczenia symultaniczne, tłumaczenia ustne, tłumaczenia symultaniczne Katowice, namowa symultaniczne Katowice, tłumaczenia symultaniczne Poznań, tłumaczenia symultaniczne Wrocław. Nasze gabinet specjalizuje się w środku tłumaczeniach symultanicznych na terenie Wrocławia, Katowic dodatkowo Krakowa. Odkąd wielu lat zajmujemy się tłumaczeniami symultanicznymi tłumaczenia symultaniczne, tłumaczenia ustne, tłumaczenia symultaniczne Katowice, namowa symultaniczne Katowice, tłumaczenia symultaniczne Poznań, tłumaczenia symultaniczne Wrocław. Nasze kancelaria specjalizuje się w środku tłumaczeniach symultanicznych na terenie Wrocławia, Katowic i Krakowa. Od momentu wielu lat zajmujemy się tłumaczeniami symultanicznymi plus tłumaczeniami ustnymi. Nasza biznes od czasu wielu lat świadczy usługi tłumaczeniowe na terenie całej Krajowy.

biuro tłumaczeń http://www.vivalang.com.pl/

Zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego biura tłumaczeń dodatkowo ofertą na tłumaczenia symultaniczne również tłumaczenia ustne oraz tłumaczeniami ustnymi. Nasza biznes odkąd wielu lat świadczy usługi tłumaczeniowe na terenie całej Własny. Zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego biura tłumaczeń plus ofertą na tłumaczenia symultaniczne również tłumaczenia ustne wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne także kalendarze książkowe. Wszystek przypadkiem ułożyć zlecenie na kalandarze w środku naszej firmie. Nasza biznes od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, wewnątrz ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne i kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypuszczalnie ułożyć zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes od chwili wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze

http://kalendarz.eu/

kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy nagły również ciągle na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny również furt na epoka. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza dowolnej technice